1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πονος στην κοιλια

Discussion in 'Γυναικολογικές Παθήσεις' started by Mariza23, Jun 23, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. Mariza23

Mariza23 New Member

Καλησπερα σας! Εδω και 3 μερες εχω πονο χαμηλα στην κοιλια μου. Την πρωτη μερα ξεκινησε στην αριστερη πλευρα και τις δυο τελευταιες μερες ο πονος μεταφερθηκε δεξια. Ο πονος ειναι ηπιος και οχι συνεχομενος. Νιωθω οτι προερχεται απο την ωοθηκη μου αλλα δεν ειναι ο συνηθισμενος πονος που εχεις πριν την περιοδο. Τον τελευταιο μηνα που ειχα περιοδο, μου ειχε ερθει δυο φορες μεσα στον ιδιο μηνα με διαφορα 4ημερων. Τωρα ετσι οπως τα υπολογιζω βρισκομαι σε βδομαδα ωορηξιας. Αναρωτιεμαι μηπως ο πονος προερχεται απο αυτο ή πρςπει ν ανησυχω για κατι αλλο
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Λογικά από την ωορρηξία είναι. Εάν όμως ο πόνος και η άστατη περίοδος συνεχιστεί τότε οπωσδήποτε να σε δει γυναικολόγος.
  3. Katia86

Katia86 New Member

Ειμαι 32 ετών Έχω χρωματωμα στη δεξιά ωοθήκη μεγέθους 5.5×3,5cm τελευταία περίοδο είχα στις 21/5 ο γιατρός μου έδωσε αντιβίωση zinadol για επτά ημέρες.ποτε πρέπει να έχω ξανά περίοδο;με την αντιβίωση θα φύγει;
  4. Katia86

Katia86 New Member

5. Katia86

Katia86 New Member

Share This Page