1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Να πω κι εγώ τον πόνο μου

Discussion in 'Λοιπές Ειδικότητες' started by Insomniac, Sep 29, 2019.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. Insomniac

Insomniac Member

Να πω κι εγώ τον πόνο μου ….Η Kathy ξέρει !!!

Υποβλήθηκα πέρυσι τον Φεβρουάριο σε ολική αρθροπλαστική ισχίου με την κλασική μέθοδο . Τρεις μήνες σπίτι και μετά στη δουλειά γραφείου με πατερίτσα στην αρχή . Ο πόνος ούτε μια μέρα δεν πέρασε …Ακτινογραφίες , μαγνητικές , σπινθηρογραφήματα , εκχύσεις στη σπονδυλική στήλη δεν απέδωσαν.

Έχω πάει σε 3 ορθοπεδικούς , Ρευματολόγο , Ιατρείο πόνου(εκχύσεις), Νευροχειρουργό, Ρευματολόγο , Αγγειοχειρουργό χωρίς καμία διάγνωση.

Πρόσφατες ακτινογραφίες ισχίου στο χειρουργημένο πόδι δεν δείχνουν κάτι αλλά αρχίζει να έχει πρόβλημα και το άλλο πόδι κάτι που ήδη ήξερα από πέρυσι και πόνει και αυτό.

Είναι τραγικό να παρακαλάς να βρεθεί πρόβλημα για να αντιμετωπίσει αλλά να μην βρίσκεται και να πονάς όλη μέρα .

Επόμενο βήμα την εβδομάδα αυτή έκχυση κορτιζόνης κοντά στον τροχαντήρα μήπως και ….

Ο λόγος αύξηση πόνου με το άγγιγμα στο συγκεκριμένο σημείο αν και η κλινική εικόνα δείχνει πάλι ισχίο.

Γενικά έχω πολλά ορθοπεδικά προβλήματα …

Σπονδυλοδεσία το 2006 (ευτυχώς κανένα πρόβλημα μετά ) , 3 επεμβάσεις σε μετατάρσια ποδιών και 2 κατάγματα έξω σφυράς στα δυο πόδια χωρίς χειρουργεία

Ηλικία 61 προς τα 62 !!!

Αυτά τα «πονεμένα»...
    Last edited: Oct 7, 2019
    Kathy likes this.

Share This Page