1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Μούδιασμα στη δεξιά πλευρά του σώματος

Discussion in 'Λοιπές Ειδικότητες' started by marialenna, Jun 25, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. marialenna

marialenna New Member

Καλησπέρα! Εδώ και 5 ή 6 μέρες έχει μουδιάσει ολόκληρη η δεξιά πλευρά μου, εντονότερο είναι στο δεξί μάγουλο, τον ώμο και τη γάμπα (στα σημεία αυτά δεν αισθάνομαι σχεδόν καθόλου, ενώ στο πόδι αισθάνομαι και αδυναμία - σαν βάρος). Επίσης γενικά ζαλίζομαι και ορισμένες φορές με πιάνει έντονη ζαλάδα που συνοδεύεται από βουητό στα αυτιά και κρατάει για μερικά δευτερόλεπτα, ενώ έχω και έντονους πονοκεφάλους που τους εντοπίζω κυρίως στο δεξί μάτι και κρατάνε 1 ή 2 μέρες. Επισκέφτηκα έναν παθολόγο, ο οποίος μου είπε ότι είναι μυοσκελετικό, από τον αυχένα και τη μέση, επειδή, λέει, είμαι ψηλή και πρέπει να χάσω βάρος (είμαι 1.80 και 84 κιλά). Επειδή όμως δεν έχω κάποιο γιατρό που να επισκέπτομαι τακτικά και να τον εμπιστεύομαι κι επειδή ένιωσα ότι ο γιατρός αυτός βιάστηκε να μου πει τη διάγνωσή του από την πρώτη στιγμή που ανέφερα το μούδιασμα και δεν πολυάκουσε - ή τουλάχιστον έτσι ένιωσα - τα υπόλοιπα, δεν ξέρω αν πρέπει να το εμπιστευτώ και να μείνω σε αυτό. Ποια είναι η γνώμη σας; Πιστεύετε ότι θα έπρεπε να επισκεφτώ και έναν νευρολόγο ή έναν ορθοπεδικό ή δε χρειάζεται; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Πρέπει να ξεκινήσεις οπωσδήποτε από νευροχειρουργό.

Share This Page