1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Λευκά αιμοσφαίρια + αιματουρια

Discussion in 'Διάφορα Θέματα εκτός Κατηγοριών!' started by giota, Apr 7, 2019.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. giota

giota Member

Σχεδόν πάντα στις γενικές αίματος μου βρίσκουν αυξημενα λευκα αιμοσφαιρια, πότε 11.000 πότε 13.000 πότε 16.000. Κ ερυθρά αιμοσφαίρια στα ουρά. Το ανώτερο 30-32. Συνήθως 10-12. Πάνω κάτω αυτές είναι οι τιμές. Τα τελευταία 4 χρόνια τλχστον τα Σχόλια που ακούω είναι μια χαρά οι εξετάσεις σου, λίγο τσιμπιμενα λευκά κ λίγο αίμα στα ουρά. Πιστεύετε πως πρέπει να ψαχτω; μου έχουν αναφέρει κάποιες φορές ότι ίσως πρέπει να δω αιματολογο. Επειδή όμως έχω διάφορα ψιλό θέματα με την υγειά μου, όχι κάτι ακραίο βέβαια, απλώς είμαι λίγο επιρρεπής σε ατυχήματα, ασθενειες κλπ. Θεωρείτε λοιπόν ότι θα έπρεπε να μπω σε διαδικασία αιματολογου η είναι κάτι ασήμαντο κ να μην ασχοληθώ;
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Εννοείται ότι πρέπει να σε δει Αιματολόγος..
  3. giota

giota Member

Σ ευχαριστώ για την απάντηση, με φοβίζει λίγο ο αιματολογος.....
  4. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Να μη σε φοβίζει καθόλου γιατί είναι ο μόνος αρμόδιος για τέτοια ζητήματα.:)
  5. giota

giota Member

Απλώς στο μυαλό μου ο αιματολογος συνδέεται με σοβαρές ασθένειες, κ γι αυτό λέω με φοβίζει. Εκλεισα ραντεβού. :oops:. Σ ευχαριστώ πολύ για μια ακόμα φορά!!
    Kathy likes this.
  6. giota

giota Member

Καλημέρα ξανά. Χθες έκανα μια νέα γενικη, αυτή τη φορά έχω 9.07 λευκα αιμοσφαίρια, 0,33 ηωσινοφυλλα και 11 μέσος όγκος αιμοπεταλιων. Όλα τα άλλα νορμάλ. Τι λες γι αυτό; είναι κάτι; η φυσιολογικό;

Share This Page