1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Εκτακτες συστολες ... μια γνωμη παρακαλω πολυ εχω τρομαξει

Discussion in 'Παθήσεις Οισαφάγου - Παλινδρόμηση' started by spyros1212, Oct 30, 2019.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. spyros1212

spyros1212 New Member

καλησπερα ειμαι 32 85 κιλα και πριν 4μιση μηνες μου πρωτοεμφανηστηκαν εκτακτες συστολες .
    Οταν πηγα σε καρδιολογο μου εκανε καποιες εξετασεις και νομιζω τριπλεξ η υπερηχο δεν γνωριζω τη διαφορα κατα τη διαρκεια της εξετασης ειχα καποιες .. ευτιχως ειπε ο ιδιος γιατι τις κατεγγραψε
    μου δωσε παριετ και μισο ιντεραλ την ημερα για 10 μερες
    και ενα ειντεραλ εφαπαξ αν ξαναεμφανιστουν

μετα τις προτες μερες ειχαν εξαφανισττει τελιος ομως εδω και εναμιση μηνα επανηλθαν πολυ εντονα μιλησα με τον ιδιο και μου ειπε να περνω μισο το πρωι και μισο το βραδυ ιντεραλ και μια βαλεριανα το βραδυ γιατι ειμαι πολυ αγχωδεις (εχω διαγνωσθει με ΙΨΔ παλιοτερα ) με τη βαλεριανα απ τη πρωτη κιολας εξαφανιστηκαν
    ωμος μια βδομαδα μετα παλι τα ιδια και εχω συνεχεια
    εδω και 2μιση βδομαδες δεν μου κανουν τιποτα τα ιντεραλ ουτε η βαλεριανα εκτος απο 2 μερες που δεν ειχα καθολου εκτακτες.

σημερα και για αυτο γραφω σε εσας γιατι εχω φοβηθει πολυ αναμεσα σε εκτακτες (συνηθως μετα απο εκτακτη βηχω η ρευωμαι εντονα ) ενιωσα μετα την συστολη πονο στιγμιαιο στηθος πλατη δεν ιμαι σιγοουρος το σειμιο αναμεσα στη συστολη και στο ρεψιμο 2 φορες
    :(:(:(:(:(

αυτες τις μερες εχω εντονο αγχος και κουβαλαω επιπλα λογο μετακομησης ο πονος συνεβη οταν εκατσα στο pc να χαλαρωσω
    επισησης καπνιζω και η διατροφη μου ειναι παρα πολυ κακη μια φορα τη μερα και πολυ φαγητο βραδυ ,κακος υπνος . επισης εχω ευερεεθιστο εντερο (οπως μου εχει πει παθολογος) και πιθανον ΓΟΠ εδω και χρονια εχω καουρες εντονες ξινιλες

με συγχωρειτε για το κατεβατο και για τα ορθογραφικα μου

Share This Page