1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Χτύπημα μετά από σπονδυλοδεσιες

Discussion in 'Λοιπές Ειδικότητες' started by giota, Feb 27, 2019.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. giota

giota Member

Καλημέρα σας, χρειαζομαι την γνώμη σας σε κάτι. Στις 9 Νοεμβρίου, πριν δλδ από 4 μήνες έκανα επέμβαση σπονδυλοδεσιας αυχένα Α4-5 και Α5-6. Παλαιότερα είχα ξανακάνει στον Α6-7,με τιτανιο. Τώρα χρησιμοποίησα συνθετικά υλικά, όχι τιτανιο. Πριν 1 εβδομάδα γύρισε το πόδι μου κ έπεσα, από εκείνη την ώρα λοιπόν έχω αρχίσει να πονάω μέσα στην σπονδυλική στήλη, στην περιοχή που έχει χειρουργησει. Ένας πονος όχι αφορητος, αλλά συνεχόμενος κ ενοχλητικος. Βαθύς πονος που μου δίνει επίσης την αίσθηση βαρους. Πιστεύετε ότι μπορεί να έχει σπάσει κάτι; η να είναι απλώς από το τράνταγμα; επίσης κ κάτι ακόμα έχω έναν μήνα σχεδόν που το δεξί μου χέρι στο πίσω μέρος του μπράτσου κάνει συσπάσεις, δεν ξέρω αν είναι μυς η νεύρο. Είναι καλό αυτό η κακό; δλδ επανέρχεται το χέρι μου η το αντίθετο; ευχαριστώ πάρα πολύ. Αυτό που θέλω να προσθέσω είναι ότι από την επέμβαση κ μετά έχω ζαλάδες, που γίνονται πιο συχνές. Την τελευταία εβδομάδα 2 φορές. Κρατούν πολύ ακόμα κ ολόκληρη ημέρα. Κ φοβερή υπνηλία. Έκανα γενικές αίματος, μήπως έχω αναιμία. Αιματοκριτης καλός, 43,σιδηρος χαμηλός 23, ανεβασμένα λευκά, ουδέτεροφιλα κ ιωσηνοφιλα. Δεν περνάω κάποια ίωση ούτε συνάχι τίποτα. Έχω κ άλλες φορές ανεβασμένα τα λευκά. Έχουν σχέση όλα αυτά;
    Last edited: Mar 9, 2019

Share This Page