1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Αιμοροΐδες?

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού.' started by Santa'swife, Dec 24, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Santa'swife

Santa'swife New Member

Χαιρεται. Θα μπω κατευθιαν στο θεμα... Ειμαι δυσκοιλια παντα εβλεπα ελαχιστο αιμα στο χαρτι αλλα λογικα μαλλον της δυσκοιλιοτητας μου. Εχει 2 μερες που εχει βγει ενα μικρο εξογκομα στον πρωκτο μου. Με ενοχλει λιγο δεν με ποναει ουτε αιμοραγει. Με φαγουριζει ελαχιστα. Ομως δεν με ποναει καθολου.Πρεπει να παραδεχτω οτι μεχρι τωρα δεν επινα πολυ νερο και η διατροφη μου περιεχει ελαχιστες φυτικες ινες. Εχει λιγο καιρο που προσπαθω να το αλλαξω αυτο. Την πρωτη μερα με ενοχλουσε περισσοτερο οστωσο σημερα δεν με ενοχλει καθολου(νομιζω μικρινε κιολας αλλα δεν ειμαι σιγουρη).Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης: υπαρχει πιθανοτητα να φυγει απο μονο του? Πρεπει να κανω κατι για να βοηθησω την κατασταση περα απο το να παω σε γιατρο? Σε τι γιατρο πρεπει να απευθηνθω? Θα πρεπει να γινει επεμβαση?:eek::confused:ΥΓ φοβαμαι πολυ τους γιατρους-τις ενεσεις και ντρεπομαι να παω:_nu::_nu:
    Ευχαριστω για τον χρονο σας!!:D
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Μην ανησυχείς, πρόκειται για αιμορροΐδα που λογικά κι αφού συρρικνώθηκε θα υ
    Μην ανησυχείς, πρόκειται για αιμορροΐδα που αφού συρρικνώθηκε λογικά θα υποχωρήσει εντελώς σύντομα εάν και εφόσον δεν παραμείνεις δυσκοίλια. Εάν επιδεινωθεί να το δει χειρουργός.

Share This Page