1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

aggy daktylios 26/2/07

Discussion in 'Γαστρικός δακτύλιος' started by aggy, Jun 25, 2007.

1. aggy

aggy Member

γεια σας.ειμαι 1,64 και ημουν 96 κιλα.και 46 ετων.εχω κανει ολικη αφαιρεση και παιρνω ορμονες+οτι ειμαι υπερτασικη και δεν μπορουσα να χασω βαρος διαφορετικα εβαλα δακτυλιο 26/2/07 στην θεσ/νικη στο διαβαλκανικο σημερα ειμαι 83 κιλα
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Απ: aggy daktylios 26/2/07

Δεν μας αναφέρετε το ύψος!!! ;)
  3. aggy

aggy Member

1,64
  4. sambalisG

Συγνώμη αλλά δεν το πρόσεξα!!! :'(

Ξεκινήσατε με ΒΜΙ 35, 6 και τώρα είσαστε 30.8 με απώλεια 13 κιλά σε 5 μήνες (λίγο)!!!
    Ίσως κάποιες διαιτητικές συμβουλές να είναι χρήσιμες σε σας!!! σε συνδυσαμό με την αγωγή που παίρνετε!
  5. trouble

trouble Member

Giatre, posa kila tha eprepe na xasi diladi?

einai algorithmiko me to BMI sou, h ta kila sou mipos?
  6. aggy

aggy Member

γιατρε δεν ακολουθω καμμια αγωγη.το ξερω ειναι λιγα αλλα δεν ξερω τι να κανω μιας και δεν τρωω πολυ ουτε γλυκα παγωτα κλπ, φυσικα
  7. sambalisG

Αν επιτρέπετε , ο γιατρός σας σας παρακολουθεί? και αν ναι τι οδηγίες σας έχει δόσει?
    Επίσης θα πρέπει να σας παρακολουθεί ειδικός διαιτολόγος που έχει εμπειρία σε θέματα διατροφής σε ασθενείς με δακτύλιο!
  8. aggy

aggy Member

o γιατρος που εκανε την επεμβαση μου δινει συμβουλες στο πως θα τρωω δηλ.αργα και μικρες μπουκιες και τιποτα αλλο.ουτε μου ειπε που να απευθυνθω.μου κανει την ρυθμιση της βαλβιδος και αυτο ειναι ολο.δυστυχως δεν βρηκα στο διαδικτυο καποιους που να ασχολουνται με την διατροφη μας μετα τον δακτυλιο.αλλη μια φορα οτι η θεσσαλονικη ειναι χωριο
  9. trouble

trouble Member

Μπορείς να βρεις από το WWW πληροφορίες σίγουρα και από φόρουμ στα IRC?

Θα στα βρω εγώ αλλά είναι στα Eλληνικά
  10. aggy

aggy Member

στην θεσσαλονικη παντως που εψαξα δεν υπαρχει τιποτα.για αθηνα βρηκα

Share This Page