1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Υπόπυκνες εστιακές αλλοιώσεις ολίγων χιλιοστών στο ήπαρ

Discussion in 'Παθήσεις ήπατος και σπληνός' started by PP88, Nov 11, 2016.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. PP88

PP88 New Member

Καλημέρα σας,

Πρίν απο περίπου ένα χρόνο συγγενής μου διεγνώσθη με καρκινο του τραχήλου σταδίου μεταξυ ΙΙΑ2 και ΙΙΒ ,έκανε χημειοθεραπείες και ακτινοθεραπείες και πλέον είναι μια χαρά.
    Πριν απο λίγο καιρό στις κλασσικές μεταθεραπευτικές εξετάσεις που κάνει η τελευταία αξονική της έβγαλε αυτό "Υπόπυκνες εστιακές αλλοιώσεις ολίγων χιλιοστών στο ήπαρ" . Ψάχνοντας στο διαδίκτυο δε βρήκα κάτι που να μου απαντάει στο 100%. Βέβαια οι θεράποντες ιατροί δεν έδειξαν κάποια ανησυχία,αλλα εμένα μου έχει κολλήσει στο μυαλό.
    Είναι κατι ανησυχτικό ?:non sono stato io:
  2. nektkara

nektkara New Member

Καλημέρα , Ευχαριστώ εκ των προτέρων ,έκανα Μαγνητική τομ/φία οσφυικής μοίρας Σ.Σ. και σε στεφανιαία τομή ήπατος , αναγνωρίζεται υψηλής έντασης σήματος εστίας στον δεξιό λοβό του οργάνου . Τι σημαίνει αυτό ??

Share This Page