1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Υποτροπιάζουσες Ουρολοιμώξεις

Discussion in 'Ουρολογικά Θέματα.' started by maria_papag, Apr 5, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. maria_papag

maria_papag New Member

Καλησπέρα σας,
    Στο παρελθόν είχα πάθει κανά 2 φορές ουρολοίμωξη, αλλά εδώ και ένα χρόνο περίπου ταλαιπωρούμε σχεδόν ανά μήνα. (μετά από σεξουαλική επαφή) Μετά από μία εκτεταμένη θεραπεία και χημειοπροστασία για 3 μήνες, σταμάτησαν οι ουρολοιμώξεις για 5 μήνες ( e coli το μικρόβιο). Δυστυχώς την περασμένη εβδομάδα, μετά από πολύ δουλειά και πεσμένο ανοσοποιητικό (πάλι μετά από επαφή) εισέβαλε το μικρόβιο Πρωτέας! Θα παίρνω Ciproxin για 2 εβδομάδες και χημειοπροστασία για 6 μήνες. (παρεμπιπτόντως νομίζοντας ότι έχω πάλι το e coli παρήγγειλα το Urovaxom από το εξωτερικό και θα πάρω και αυτό). Να τονίσω ότι ο σύντροφος μου που παραμένει ίδιος τα τελευταία 3 χρόνια έχει στον προστάτη το e coli και κάνει θεραπεία. (ο ουρολόγος μου, μου είπε ότι δεν το κόλλησε από εμένα,ούτε εγώ από αυτόν). Έχω απηυδήσει και απογοητευτεί ότι θα έχω για πάντα. Και επίσης έχω τρομοκρατηθεί με αυτό το "καινούριο" μικρόβιο , που διάβασα ότι είναι σπάνιο και επίμονο). Παρακαλώ η όποια συμβουλή θα βοηθήσει πολύ!
    Ευχαριστώ! Καλό Πάσχα!:triste:

Share This Page