1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Τί περιλαμβάνει αυτό το thread?

Discussion in 'Παθήσεις δέρματος και υποδορίου' started by sambalisG, Mar 11, 2007.

Watchers:
This thread is being watched by 4 users.
  1. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Σε αυτό το τμήμα της δημόσιας συζήτησης μπορείτε να αναφέρετε οτιδήποτε σχετικό με παθήσεις όπως:
    -Σπίλους, θηλώματα δέρματος, μυρμηγγίες, κονδυλώματα..
    -Κύστεις, λιπώματα, ινώματα κλπ
    -Μελάνωμα!!
  2. gerasimos

gerasimos New Member

O γιος μου μετα απο ατυχημα με μηχανη εχει μια χειρουργικη τομη στον ωμο που ειχε σπασει η οποια μετα απο 2 μηνες που εχουν περασει εχει ανοιξει σε δυο σημεια με πολυ μικρη αιμοραγια κ δεν κλεινει.Δεν παρουσιαζει μεχρι στιγμης συμπτωματα μολυνσης,πυον η'' μυρωδια.Να αποτανθω σε χειρουργο η''δερματολογο?
  3. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Σε χειρουργό.
  4. xristina833

xristina833 New Member

Καλησπέρα σας, πριν 2 χρόνια ξεκίνησα να βγάζω μερικά σπυράκια στη γύρω περιοχή του πρωκτού, δεν φαίνεται να έχουν πύον αλλά κάποιες φορές έχω φαγούρα και τσούξιμο κυρίως όταν είναι σε έξαρση και με το περπάτημα γίνονται σαν πληγές και με πονάνε πολύ.. Αυτά ξεκίνησαν σε περίοδο που είχα πολύ άγχος Κ συνεχιζονται ακόμα περίπου κάθε 2 με 3 μήνες Κ με ενοχλούν αρκετά στην καθημερινότητα μου. Έχω πάει σε 3 δερματολόγους μέχρι τώρα: ο 1ος είπε πως έχω έρπη (Δεν έχω βγάλει ποτέ, ούτε έχω επαφές σε εκείνο το σημείο). Ο 2ος είπε ότι δεν είναι τίποτα και ο 3ος είπε πως μάλλον είναι απλός λειχηνας Κ μου έδωσε την κρέμα butavate 2 φορές/5 ημέρες.. Δεν έχω δει προκοπή όμως.. έκανα εξέταση αίματος για έρπη Κ βγήκε θετική για τον επιχειλιο, τον οποίο δεν έχω βγάλει ποτέ.. Δεν αντέχω άλλο να πονάω Κ να μην μπορώ να περπατήσω από τον πόνο.. κουράστηκα 2 χρόνια τώρα.. Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας!! Ευχαριστώ
  5. Kathy

Για κονδυλώματα κοίταξαν ;;; Όσο για τον έρπητα δε χρειάζεται να έχεις επαφές σε εκείνο το σημείο για να κολλήσεις. Μπορεί να βγει οπουδήποτε αφού έχεις εσαεί τον ιό μέσα σου.
  6. xristina833

xristina833 New Member

Δεν μου είπε κανείς τίποτα για κονδυλώματα.. σας στέλνω μία φωτογραφία μήπως μπορείτε να καταλάβετε καλύτερα τι είναι! Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση..

Attached Files:

7. Kathy

Περισσότερο σε λειχήνα φέρνει απλά δε σε έπιασε η συγκεκριμένη θεραπεία. . Υπάρχουν αρκετοί τύποι γι'αυτό θα πρέπει να γίνει μια σωστή εκτίμηση από έναν έμπειρο δερματολόγο. Αν ζεις στην Αθήνα θα έλεγα να πας οπωσδήποτε στον Συγγρό. Εκεί σίγουρα θα γίνεις καλά!

Share This Page