1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Σε τι γιατρο να απευθυνθω

Discussion in 'Παθήσεις Χοληφόρων και Παγκρέατος.' started by Adamadios, Mar 19, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Adamadios

Adamadios New Member

Γεια σας ήθελα να ρωτήσω τώρα τελευταια έχω θέματα λεμφωειδή οπου άρχισα να βγάζω με περιεργα γρηγορο ρυθμο, στιγματα και ελιες ,εχω ενοχλήσεις στο συκώτι/παγκρεας το στομάχι μου φαινεται σαν να έχει πριστει απο την αριστερή πλευρα του θώρακα και απο εκει που ειχα συχνή αφοδευση τωρα μπορει να έχω και 2-3 ημέρες και οταν πάω βγαινει μικρης ποσοτητας.

Επεισης ειχα μούδιασμα δαχτύλων και οταν κοιμήθηκα στα πλαγια εχθες 1η φορα σαν να ένιωσα το στομάχι μου να βγάζει πολλα υγρα ξαφνικά ειχα μια μικρή κάψη στον οισοφάγο και ένιωσα την πιεση να με χτυπάει στην καρδια και με ανάγκασε να κοιμηθώ ανάσκελα να σημειώσω επισης οτι ειχα πάει να ανέβω σκάλες και ενω ειμαι αδύνατος και κάνω 3 φορες την εβδομάδα απο 1 ώρα γυμναστική μπορώ να πώ οτι με έκανε να ψιλολαχανιάσω και με παρεξένεψε.

Σε μια παθολογο που ειχα παει μου είχε πει και καλά οτι ήτανε το στρες αλλά ποτέ δεν ειχα τέτοιο στρες.

Κάτι τελευταιο πριν 2 εβδομάδες ειχα κάνει υπερχρήση γαργάρες μπενταντιν και νομίζω ήτανε τοτε που άρχισε να με πονάει ο λαιμος μου οπώς επεισης έπερνα και κάτι βιταμίνες.

Παιζει να ειναι θυροειδής με ενδοκαρδιτιδα? Να πάω αυριο να δώ ενδοκρινολογο και καρδιολογο η μήπως και σε γαστροενετερολογο?
    Last edited: Mar 19, 2017
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Θα έπρεπε ήδη να έχετε πάει, μην πω και για εισαγωγή σε νοσοκομείο για γενικό έλεγχο...

Share This Page