1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα ή φοβος

Discussion in 'Διάφορα Θέματα εκτός Κατηγοριών!' started by Elenaki, Jul 13, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Elenaki

Elenaki New Member

Καλησπέρα,πριν απο περιπου 15 ημερες έπιασαν εντελώς τυχαία στη δεξια πλευρα του κεφαλιού μου 5-6 ποντους πανω απο το αυτί κάτι σαν μακρουλο καρουμπαλο ή σαν σκαλοπατακι.Είναι σκληρό σαν κόκαλο και δεν με πονάει καθόλου.Απο εκείνη την ωρα έχω πάθει πανικό με έπιασε αμέσως τάση για εμετο, φοβος, ζαλάδα και διάφορα αλλά. Αν και γενικά είμαι αισιόδοξη τρομοκρατηθηκα.Έχω δυο μωρά και το μυαλό μου παει κατευθείαν σε αυτά.Σε όσους το είπα ή το εδειξα μου ειπαν πως έτσι είναι σχεδόν όλα τα κεφάλια ,εγώ όμως δεν μπορω να ηρεμησω.Φοβάμαι να πάω στο γιατρό μη μου πει πως είναι κάτι κακό και συνέχεια ψάχνω στο ίντερνετ. Σχεδόν απο εκείνη την ημερα εγώ συνέχεια πονοκεφαλο, με ενοχλούν τα μάτια μου το αυτί μου ο αυχένας μου νιωθω ατονία τα νεύρα του κεφαλιού μου να "ντιντινιζουν" σαν να είναι πρησμένο το κεφάλι μου απο την δεξια πλευρα.Συνέχεια το πιάνω και το τριβω με αποτέλεσμα να με πονανε μέχρι και οι ρίζες απο τα μαλλιά μου.Όταν ξεχαστω μου περνάνε τα περισσότερα αλλά έχω συνέχεια ενα βαρος σαν να μην είμαι εγώ.Αν σκεφτώ λογικά καταλαβαίνω πως μάλλον εγώ τα δημιουργώ όλα αλλά μετα σκέφτομαι και αν?Υπάρχει περίπτωση αυτό που επιασα να είναι κάτι? Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν σας κουρασα.
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Λένε πως πρώτα νοσεί η ψυχή και μετά το σώμα! Είναι δυνατόν μάνα δύο παιδιών να χάνεις έτσι την ψυχραιμία σου και να κάνεις τέτοιες ζημιές στον εαυτό σου ;;; Έχεις ερεθίσει το τριχωτό της κεφαλής σου απο την καταπόνηση που δέχεται δίχως λόγο και αιτία! Το κρανίο από μόνο του έχει εξογκώματα. Από την άλλη μπορεί να πρόκειται για κάποιο λίπωμα, λίπωμα και ΌΧΙ καρκίνο, εξάλλου ο καρκίνος εμφανίζεται μέσα στο κρανίο και όχι έξω απ'αυτό! Θα πρότεινα να σταματήσεις να "σκαλίζεσαι" και αν η ανησυχία σου παραμένει να σε δει χειρουργός προκειμένου να σου λύσει όλες σου τις απορίες.
  3. Elenaki

Elenaki New Member

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!!! Ήδη νιώθω καλύτερα!!!Σε περίπτωση που είναι κάποιο λιπωμα είναι κάτι επικίνδυνο?Ευχαριστώ πολύ
  4. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Καθόλου επικίνδυνο, απεναντίας είναι ένα συνηθισμένο φαινόμενο που δημιουργείται σε πλήθος κόσμου λόγω του ιδρώτα που φράζει πόρο ή μιας τρίχας που μπορεί να γυρίσει και να φράξει επίσης πόρο. Αν είναι μεγάλο αφαιρείται με τοπική αναισθησία και δεν καταλαβαίνεις απολύτως τίποτα!
  5. Elenaki

Elenaki New Member

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Τελικά το μυαλό παίζει πολλά παιχνιδια:confused::confused::rolleyes::D
    Kathy likes this.

Share This Page