1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Νιωθω Συνεχεια Αρρωστη

Discussion in 'Ψυχολογική Υποστήριξη Παχυσαρκίας' started by elir, Jan 5, 2012.

Watchers:
This thread is being watched by 10 users.
  1. elir

elir Member

Να σαι καλα Κάθυ..
    αντιβιωσεις εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες αλλα δεν με πειραξαν καπου εκτος στομαχι η δεν το αντιληφθηκα ας πουμε περσι βρηκα χλαμυδια κ επαιρνα ενα μηνα 15 μερες βιμπταμισιν και αλλες 15 κλαρισιντ..επαιρνα και ουλτρα λεβουρ τωρα ομως ειχα καποια προστασια
    παντως αποτι φαινεται οτι συμβαινει ειναι ενοχλητικο αλλα οχι ανησυχητικο
  2. Τάκης

Τάκης Guest

Επίσης φίλε Γεωργιάδη,

Ενας απλός έλεγχος στα θέματα που έχει ξεκινήσει το μελος elir θα σε πεισει...αν όχι εσένα (που μονο εισαι λιγες μερες μαζι μας) σίγουρα καποιο παλιό μέλος που εχει ξαναδει κατι παρόμοιο...το οτι είμαι επιφυλακτικός για καποια θεματα είναι γιατι τα έχω ξαναζήσει...
  3. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Απ'ότι φαίνεται διανύεις μία περίοδο με χαμηλό ανοσοποιητικό σύστημα. Το άγχος και η στεναχώρια δε βοηθούν αντίθετα η θετική σκέψη θα σε βοηθήσει και θα σου δώσει δύναμη να ξανασταθείς πάλι στα πόδια σου! ;)
  4. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Καλημέρα.
    Θα ηθελα να παρακαλέσω ολους, σχετικά με τις αντεκλήσεις που αναφερθηκαν σε αυτο το thread, οτι δεν ειναι σωστό σε ενα φορουμ που ο στόχος του ειναι η ενημέρωση και η "ανιδιοτελής" βοήθεια αλλήλων, να συνεχίζονται χωρίς λόγο.

Επειδή η elir, παρουσιάζει ένα φάσμα προβλημάτων και η Kathy προσπαθει να βοηθήσει οσο μπορεί (και θέλει φυσικά), και εγώ επίσης "παρατηρώ" (οσο μπορώ) την πορεία αυτής της συζήτησης η οποία και "φιλοξενείται" σε ένα forum χειρουργικό, αν στην πορεία αυτο "ξεφύγει" τοτε θα αναγκαστώ να το "κλειδώσω".8)

Αγαπητό μέλος Georgiadis, ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια, και μιλώντας εκ μερους της συντονιστικής ομάδος, αλλά εγώ προσωπικά, θελω να σου μεταφέρω την άποψη οτι θα συνεχίσουμε (οσο μπορούμε;)), να κρατήσουμε "ψηλά" τα standards στο forum μας.

Αγαπητη elir, εμεις συνεχίζουμε οσο μπορούμε φυσικά να ειμαστε κοντά σου, αλλά θα πρέπει να γνωρίζεις, ότι εδω προκειται για ένα χειρουργικο forum που δεν δινει λύσεις και θεραπείες γενικώς (δεν ειναι επιτρεπτό βασικά), και ούτε η Kathy ούτε και εγώ ειμαστε απολύτως ειδικοί στην επίλυση ολων των θεμάτων, αλλά μπορούμε να αποτελέσουμε σύμβουλοι και απόλυτα φιλικά προσκείμενοι συνφορουμίτες.:smile:

..καλή συνεχεια σε ολους.
  5. elir

elir Member

Εννοείται πως δεν περιμένω να μου λύσετε τα προβλήματα αλλα ηταν βοηθητική η Κάθυ μένω και μόνη στην Αθήνα και με βοηθά αυτή η διαδικασία..βεβαια το πρόβλημα δεν ειναι χειρουργικό οπότε κρίνετε εσεις αν θελετε να το κλειδωσετε η οχι..
  6. Kathy

Αγαπητή elir, χαίρομαι τόσο εγώ όσο και ο κύριος Σάμπαλης πιστεύω που παρά τα τόσα προβλήματα που τελευταία αντιμετωπίζεις αισθάνθηκες κάπως καλύτερα για κάποια απ'αυτά. Εξάλλου αυτός είναι και ο σκοπός του συγκεκριμένου forum. :smile:
  7. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Αγαπητη elir, οπως ανεφερα, ο λόγος που θα εκλείδωνα το θεμα θα ηταν μονο η συνεχεια καποιου διαπληκτισμού μεταξυ των μελών και όχι η συζητηση πάνω σε καποιο θεμα προβληματισμού μεταξυ τους.;)
  8. elir

elir Member

Να μαι παλι..
    εχω ενα ερωτημα π με απασχολει εδω και 4 μερες..εχω βγαλει στην κορυφη του αντιχειρα του ενος χεριου μικρες μικρες μαυρες κουκίδες οι οποιες φαίνονται εσωτερικες κ δεν φευγουν με τπτ με το πλυσιμο κ εχω την αισθηση οτι κατι με ενοχλει πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο θα μ πειτε αν δεν το δειτε τι να πειτε ειναι πολυ μικρο ομως το σημαδι αυτο το μαυρο να περιμενω να δω τι θα γινει πως θα εξελιχθεί η πρεπει να το κοιταξω..
  9. elir

elir Member

Κάθυ τελικά ειδα μια ρευματολόγο του ικα με ειδε εξωνυχιστικά, με εγδυσε για να δει ολο το σώμα και μου ειπε αυτο που εχω ειναι sjorgen και τελος του μηνα θα επαναλαβουμε τις εξετάσεις, τα ανα , το ρο (σσα) και C3, C4 που τα εχω οριακα..ειπε να μην ανησυχω δεν θα αλλαξει η ζωή μου αλλα πρεπει να με παρακολουθει καποιος γτ σπανια κανει λεμφωμα..λεει το sjorgen φαινεται στο στομα εχω ξηροτητα πολυ γιαυτο με ποναει ο λαιμος και η γλωσσα ειναι περιεργη, το δερμα μ ειναι διαφανο κ κανει ενα πλεγμα και καπως μ το πε, παγωμεν τα χερια ποδια και πονος στον καρπο..ε μου πε να πινω υγρα πολλά και να προστατευω τα χερια μου και τελος του μηνα θα το ξαναδουμε και θα παρουμε βιοψια απο τα χειλη ειπε..ηρεμησα λιγο
  10. Kathy

Τελικά απ'ότι καταλαβαίνω τα περισσότερα απ'αυτά που σου έχουν συμβεί έχουν να κάνουν με αυτό το σύνδρομο. Το σύνδρομο Sjogren είναι μια αυτοάνοση πάθηση. Αυτό σημαίνει ότι το ανοσοποιητικό σύστημα του οργανισμού δεν λειτουργεί όπως πρέπει αλλά αντιδρά εναντίον του ίδιου του οργανισμού. Δύσκολη κατάσταση αλλά αντιμετωπίσιμη. Δίκαια παραπονιόσουν για την ξηρότητα στο στόμα σου. Είναι απ'τα βασικότερα συμπτώματα του συγκεκριμένου συνδρόμου όπως επίσης και η ξηρότητα στους οφθαλμούς! Τελικά φαίνεται να μπαίνεις σε μια ευθεία. Κάνε ότι σου λένε οι γιατροί και θα πάνε όλα καλά! ;)
  11. elir

elir Member

Καθυ μπορει να υπάρχουν ελιες επιπεδες οπως αυτες ποθ βγαζουμε στο δερμα στο βλενογονο του στοματος?
  12. Kathy

Εξ όσων γνωρίζω όχι!

Share This Page