1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Κύστη Στον Αγκώνα-θηλακίτιδα

Discussion in 'Παθήσεις δέρματος και υποδορίου' started by helen18, Jun 13, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. helen18

helen18 New Member

Καλησπέρα σας!
    Εδώ και λίγο καιρό ο άντρας μου παρατήρησε τον αγκώνα του εκεί ακριβώς που είναι το κόκαλο,να είναι φουσκωμένο σαν να έχει μεγαλώσει το κόκαλο,αλλά είναι μαλακό και μοιάζει να έχει υγρό μέσα.
    Πήγε και τον είδε ορθοπαιδικός του είπε ότι έχει ύγρο,να περιμένει λίγες μέρες
    μήπως και απορροφηθεί κι αν όχι να πάει να του το βγάλει με επέμβαση γιατί αν του πάρει το υγρό με την σύριγγα αυτό θα ξαναγίνει.
    Εγώ νομίζω οτι αντί να φεύγει, έχει μεγαλώσει...

Θα ήθελα να μου πείτε τι είναι καλύτερο,να το αφαιρέσει ή να τραβήξει απλά το υγρό?
    Στην περίπτωση επέμβασης γίνετε τοπική ή ολική αναισθησία?
    Ελπίζω να είναι μια απλή επέμβαση...

Ευχαρίστω για άλλη μια φορά για τον χρόνο σας!!!!
    Last edited by a moderator: Jun 13, 2010
  2. helen18

helen18 New Member

2πλο ποστ!
    Last edited by a moderator: Jun 13, 2010
  3. helen18

helen18 New Member

Aν μπορούσατε να μου απαντούσατε ,γιατί θέλει να πάει να το βγάλει αυτή τη βδομάδα.
    Θα ήθελα πολύ την γνώμη σας!!

Ευχαριστώ πολύ!!
  4. helen18

helen18 New Member

Καμμιά απάντηση????
  5. Τάκης

Τάκης Guest

Παρακαλώ αν κάποιος γιατρός γνωρίζει το θέμα και έχει την καλοσύνη ας απαντήσει!!
  6. Τάκης

Τάκης Guest

Απο μια γρήγορη ανασκόπηση στο διαδίκτυο

http://el.wikipedia.org/wiki/Κύστη_ωλεκράνου

αν και το wikipedia ΄πολλές φορές δεν θεωρείται επιστημονικά αποδεκτό.

Πριν αποφασίσουμε για μια επέμβαση επιβάλλεται 2η και 3η γνώμη άλλου γιατρού..
  7. helen18

helen18 New Member

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον να απαντήσετε..
    Πήγαμε την Δευτέρα και το αφαίρεσε με επέμβαση,αλλά με τοπική αναισθησία.
    Τελικά ήταν προαγκωνιαίο ύγρωμα..(έτσι λέγετε).
    Όλα καλά μας είπαν.
    Να ΄σται καλά!
  8. Τάκης

Τάκης Guest

Μη με ευχαριστείτε δεν έκανα κάτι!
    Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά και λυπάμαι που δεν απάντησε κάποιος γιατρός, προφανώς δε θα γνώριζαν την περίπτωση!

Να είστε και εσείς καλά!

Share This Page