1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Γρομπαλακι στο στομα(αριστερό μαγουκο)

Discussion in 'Παθήσεις δέρματος και υποδορίου' started by areti, Jan 6, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. areti

areti New Member

καλησπερα και καλη χρονια σας ευχομαι!
    Σημερα το απογευμα ετσι οπως ακούμπησα με την παλάμη μου το προσωπο μου και συγκεκριμενα το σημείο της οδοντοστοιχίας και το μάγουλο, έπιασα ενα γρομπαλακι. Τρόμαξα και κοίταξα συον καθρέπτη να δω τι ειναι. Ανοίγοντας το στομα μου δεν φαινεται τιποτα αλλα αν το ψηλαφησω πιάνεται κανονικα. Επίσης αν τραβήξω το μάγουλο βγαίνει καπως προς τα εξω. Δεν αισθάνομαι πόνο. Φοβάμαι πολυ, τι μπορει να ειναι. Το δέρμα στο σημείο ειναι λείο.
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Είναι πολύ πιθανό να πρόκειται για εσωτερικό σπυρί και μετά από λίγες μέρες να εκδηλωθεί ως το γνωστό "μπιμπίκι". Αν επιμείνει ή επιδεινωθεί θα πρέπει να εκτιμηθεί από δερματολόγο.
  3. areti

areti New Member

Ευχαριστω για την απάντηση!! Πηγα σε οδοντίατρο και μου ειπε οτι μαλλον ειναι βουλωμένος ο σιελογονος αδένας;;; , πηγα και σε ωρλ μου ειπε οτι μαλλον ειναι Λεμφαδενακι( περίεργο δε αυτο το σημείο, τι να πω) και εκανα και υπέρηχο και μου είπαν οτι δεν ειναι κατι , αν Μεγαλώσει να το δω, αλλιως το ξεχνάω. Τι να πω.. προβληματισμένη ειμαι..

Share This Page