1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ελικοβακτηρίδιο!!

Discussion in 'Οδηγίες και Ανακοινώσεις του Forum!' started by Chrysa, Nov 21, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Chrysa

Chrysa New Member

Γειά σας... Λέγομαι Chrysa και είμαι 21... Έχω θέμα με το άγχος όχι όμως σε βαθμό που νιώθω ότι αυτό ευθύνεται για τα προβλήματα μου. Καταρχήν όλα ξεκίνησαν από το τεράστιο πρήξιμο που έχω εδώ και 5 χρόνια όχι μόνο κάθε φορά που τρώω... Όλα αυτά σε συνδυασμό με το γεγονός ότι έχω αμηνορροια.... Έχω κάνει εξετάσεις δεν μου βρήκαν τίποτα και έπαιρνα αντισυλληπτικα για 9 μήνες και όταν τα σταμάτησα γιατί οι ορνονολογικες εξετάσεις μου ήταν καλές η περίοδος σταμάτησε ξανά... Επίσης έχω χαμηλό σίδηρο, αιματοκρίτη και B12... Οπότε ο γυναικολόγος μου επέμενε πως έχω κάτι άλλο και ότι μάλλον χάνω αίμα από αλλού... Για να μην πολυλογώ έκανα 1 γαστροσκοπηση και 2 κολονοσκοπησεις καθώς η πρώτη ήταν ανεπιτυχής διότι ο γιατρός είπε πως έχω 2.5 μέτρα έντερο! Τελικά δεν έχω ούτε κοιλιοκακη ούτε νόσο crohn αλλά ελικοβακτηρίδιο... Έκανα το πρώτο σχήμα για 10-15 μέρες όπου πήρα klaricid, amoxil, pantium και προβιοτικά... Έκανα μετά από μήνα τεστ αναπνοής και αυτό δεν σκοτώθηκε... Τώρα πήρα amoxil, tavanic, penrazol και τα ίδια προβιοτικά... Το πρόβλημα είναι πως αισθάνομαι ακόμη πρησμένη και χάλια... Τι μπορεί να έχω πια;;; θα σας παρακαλούσα πολύ να μου απαντήσετε... Ευχαριστώ! :(
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Το ελικοβακτηρίδιο μπορεί να χρειαστεί αρκετά σχήματα μέχρι να υποχωρήσει. Καλό θα ήταν κάποιος ειδικός να σε κατευθύνει διατροφολογικά προκειμένου να αποφευχθούν τα φουσκώματα...

Share This Page