1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Δυσφορία Και Κράμπες Στο Στομάχι

Discussion in 'Παθήσεις Στομάχου και 12δακτύλου.' started by Fwteini, Jun 4, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Fwteini

Fwteini New Member

Καλησπέρα σας, από τον περασμένο δεκέμβριο είχα κάποια συμπτώματα στο στομάχι με δυσφορία και ενόχληση , που την νιώθω στη δεξιά μεριά κάτω από τα πλευρά
    Δεν είναι πόνος αλλά έντονη δυσφορία, ένα βάρος στη δεξιά μεριά από το στομάχι, αισθάνομαι διαρκώς μια ενόχληση και που και που ελάχιστο πόνο σαν τσίμπημα σαν να έχω βάρος κάτι σαν μπαλάκι να κουνιέται σε εκείνο το σημείο εσωτερικά,σταδιακά έχω κάποια διαστήματα καούρες και τάσεις να αναγουλιάζω κάποιες φορές το νιώθω σαν να έχω πάθει κράμπα, έχω επισκεφτεί γαστρεντερολόγο ο οποίος μου έδωσε του κόσμου τις εξετάσεις να κάνω και όλες καθαρές το μόνο που με ανησύχησε είναι ότι οι τρανσουμινάσες ήταν λίγο ανεβασμένες, με τον υπέρηχο που έκανα μου βρήκαν λίπος στο συκώτι, η φεριττίνη που ήταν χαμηλή πρώτη φορά στην ζωή μου, μου έγραψε συνταγή για να πάρω κάποιο διάστημα τον σίδηρο και από τότε άρχισαν τα συμπτώματα αυτά, ακολουθώ διατροφή από γιατρό και πάλι αισθάνομαι έτσι τι προτείνετε να κάνω παραπάνω;
    Σας ευχαριστώ πολύ
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Καλησπέρα. Την χολή και το πάγκρεας τα έχετε τσεκάρει ;;;
  3. Fwteini

Fwteini New Member

Ναί φυσικά όλα φυσιολογικά στις εξετάσεις
    Τι μπορεί να επηρεάζει;
  4. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Αν έχετε κάνει γαστροσκόπηση, κολονοσκόπηση, ακτινογραφία στομάχου και U/S άνω και κάτω κοιλίας τότε μάλλον το πρόβλημα οφείλεται σε ψυχολογικούς παράγοντες.

Share This Page