1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Αιμορροιδες Και Σεξ

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by phoebe_!, Jan 13, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 4 users.
  1. phoebe_!

phoebe_! New Member

Γεια σας θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...
    ειμαι 25 ετων και εδω και 2 χρονια εχω αιμορροιδες.:emozionato:
    το θεμα ειναι οτι πριν λιγες μερες ο φιλος μου μου προτεινε να κανουμε πρωκτικο σεξ αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται αυτο ή οχι..? και αν τελικα επιτρεπεται ποναει πιο πολυ?
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Τι εννοειτε αν επιτρέπεται??
    Αν επιτρεπεται λόγω αιμορροϊδων??
    Γενικως πιστευω πως προκειται για μια επώδυνη και πιθανα επικίνδυνη πράξη με την εννοια της βλάβης και δυσλειτουργίας του σφιγκτηριακού μηχανισμού του πρωκτού.
  3. phoebe_!

phoebe_! New Member

Nαι αν επιτρεπεται το πρωκτικο σεξ απ τη στιγμη που υπαρχουν αιμορροιδες..θα ναι ευκολο να μπει το πεος..?
  4. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Σίγουρα οι αιμορροϊδες θα επιδεινωθούν αλλά πρώτα θα πρέπει να λάβεις σοβαρά υπ'όψιν σου τα λόγια του γιατρού παραπάνω!
    Last edited by a moderator: Jan 14, 2011
  5. elir

elir Member

αφου ειναι τοσο επικινδυνο και συμφωνω γτ μας πρηζουν τα αγορια γιαυτην την πραξη?μηπως το θεμα αυτο θα πρεπε καπως να βγει παρα εξω για να μη εχουν μερικοι αγνοια οπως η φιλη μας η οποια εχει και αιμοριδες και παει να βλαψει τον εαυτο της, ο φιλος της, ο φιλος μου που του χω κανει ολοκληρη διαλεξη γτ δεν πρεπει να το κανουμε αυτο και σε ολους μου τους πρωην, πραγματικα υπαρχει αγνοια και ειναι δημοφιλες και και και..
  6. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Το σεξ δεν πρέπει ποτέ να γίνεται με καταπίεση! Για ό,τι και να συμβαίνει θα πρέπει να είναι ενήμεροι αλλά και σύμφωνοι και οι δύο σύντροφοι. Ενημέρωση σίγουρα υπάρχει στις μέρες μας για τις επιπτώσεις του πρωκτικού σεξ. Το θέμα είναι κατά πόσο "θέλουν" κάποιοι-ες να ενημερώνονται....
  7. elir

elir Member

ευχαριστω καθυ, ισως καποιοι να εθελοτυφλουν αλλα ειδικα οι αντρες εχουν πληρη αγνοια, νομιζουν οτι ειναι φυσικο..

Share This Page